Viktorina “Mokausi gamtoje ir iš gamtos”

VILNIAUS MIESTO PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO UGDYTINIŲ VIKTORINA

 „MOKAUSI GAMTOJE IR IŠ GAMTOS“

       Viena iš idėjų, įgyvendinant Vilniaus miesto savivaldybės finansuojamą visuomenės aplinkosauginio švietimo projektą „Gamtos pažinimo link – Aš ir Tu pojūčių takeliu“ – organizuoti Vilniaus miesto ugdymo įstaigų  viktoriną „Mokausi gamtoje ir iš gamtos“.

      Viktorinos tikslas – plėtoti  priešmokyklinio amžiaus vaikų ekologinį sąmoningumą, stiprinti pažintinius, komandinio darbo gebėjimus, skatinti teigiamų emocijų bei atradimo džiaugsmo išgyvenimą.

Leidžiant laiką gamtoje, stebint vaikų sumanymus, pedagogai atrado daug puikių idėjų viktorinos „Mokausi gamtoje ir iš gamtos“ organizavimui darželio kieme.

      Tačiau epidemiologinė situacija pakoregavo planus ir viktorina iš darželio kiemo persikėlė į visiškai naują ir vaikams dar mažai pažįstamą virtualią erdvę Zoom platformoje.

     Pedagogams, dalyviams bei viktorinos organizatoriams tai buvo visiškai  nauja patirtis, kuri leido skleistis naujoms kūrybinėms idėjoms, sumanymams bei suteikė galimybę leistis į naujų, inovatyvių ugdymo metodų paieškas.

    Viktorinoje, kuri vyko spalio 29 dieną, 10.00 valandą, dalyvavo penkios Vilniaus miesto priešmokyklinio ugdymo grupių komandos: dvi lopšelio-darželio „Pilaitukas“, lopšelio-darželio „Gilužis“, lopšelio-darželio „Medynėlis“ ir darželio-mokyklos „Aušra“.

    Viktorinos vedantieji – linksmieji personažai Giliukas ir Riešutukas mus pasitiko virtualioje lopšelio-darželio „Pilaitukas“ kiemo erdvėje, kurioje visi kartu keliavome ir ieškojome paslėptų gamtos lobių-skrynių, kuriose slėpėsi įvairūs klausimai, mįslės bei užuominos apie gamtą, ekologiją, gyvūniją.

    Kiekvienam viktorinos dalyviui buvo įteiktas jaunojo gamtininko pažymėjimas, kuriame jis turėjo pažymėti teisingai įmintus klausimus bei atliktas užduotis.

     Viktorinos metu kiekviena komanda už teisingai atliktą užduotį į krepšelį dėjo kaštonus, kurie simbolizavo komandos atliktų užduočių taškus.

Viktorinos metu komandų nariams teko pasukti galveles atliekant užduotis. Pasirodo ir didžiausi gamtos mylėtojai sužinojo daug įdomių, jiems nežinomų dalykų. Viktorinos dalyvį Mykolą labai nustebino tai, kad voveraičių labai trumpa atmintis. Daug diskusijų sukėlė atsakymas į klausimą, kuris gyvūnas gali ilgiausiai išbūti be vandens. Pasirodo tai visai ne kupranugaris, kaip manė viktorinos dalyviai, o gudrioji žiurkė.

     Siekiant viktorinai suteikti dar daugiau žaismingumo ir teigiamų emocijų buvo kuriamos rudeninės mandalos iš gamtinių medžiagų, organizuojami   muzikiniai-sportiniai intarpai su linksmaisiais miško personažais Lūšiuku ir Voveraite, kurie kartu su vaikais atliko mankšteles bei muzikavo pritardami muzikiniams kūriniams iš gamtinės medžiagos sukurtais instrumentais.

      Viktorinos pabaigoje pasidžiaugėme smagiu laiku praleistu drauge, puikiai pademonstruotomis žiniomis apie gamtą, šauniais komandinio darbo rezultatais bei  patirtomis kūrybinio džiaugsmo akimirkomis.

     Prisiminimui apie smagiai praleistą laiką kiekvienai komandai  buvo paruoštos atminimo dovanėlės: diplomas ir knygelė „Pažink gamtą“, o draugiškos laimėjimo akimirkos buvo  įamžintos smagioje gamtos bičiulių fotosesijoje.

Straipsnį parengė:

 priešmokyklinio ugdymo pedagogės Virginija Dagilienė

ir Sigita Norvilienė, dir. pav. ugdymui Lilija Dževeckaja