Kviečiame į programos “Neįtikėtini metai” pozityvios tėvystės mokymus

 

 

Lietuvoje įsibėgėja „Neįtikėtini metai“ – mokslo įrodymais pagrįsta pozityvios tėvystės ugdymo programa

Trylikoje šalies savivaldybių Higienos instituto koordinuojamas projektas „Programos „Neįtikėtini metai“ (angl.Incredible Years) pritaikymas ir įgyvendinimas Lietuvoje“ (toliau – Projektas) padės šimtams, o vėliau ir keliems tūkstančiams tėvų, auginančių elgesio ir emocijų sunkumų turinčius vaikus, rasti atsakymus į iškylančius klausimus dėl netinkamo atžalos elgesio, bendravimo, jos auklėjimo ir kitų rūpesčių.

       Projekto, kuris bus vykdomas šalyje iki 2022 m., o dar penkerius metus užtikrinamas jo tęstinumas, tikslas – pozityvios tėvystės įgūdžių ugdymas ir stiprinimas, suteikiant tėvams daugiau žinių ir įgūdžių, reikalingų tinkamam 3–6 metų vaikų, turinčių elgesio ir emocijų sunkumų, auklėjimui.

        Rugsėjo 14–30 d. nuotoliniu būdu įvyks pirmieji programos „Neįtikėtini metai“ atrinktų būsimų tėvų grupių vadovų mokymai (grupių vadovų atrankose dalyvavo 88 kandidatai, kuriems programos kūrėjai kėlė aukštus reikalavimus). Juos ves daugiametę patirtį turintys licencijuoti specialistai iš Jungtinių Amerikos Valstijų, nuolatos artimai bendraujantys ir dirbantys su pačia programos kūrėja prof. dr. Carolyn-Webster Stratton. Mokymuose dalyvaus atrinkti 20 būsimų tėvų grupių vadovų iš šešių pirmame Projekto etape dalyvaujančių savivaldybių: Vilniaus m., Kauno m., Klaipėdos m., Šiaulių m., Panevėžio m. ir Marijampolės.

       Taip pat šiose savivaldybėse jau spalio mėnesį planuojama pradėti vesti mokymus tėvų, auginančių 3–6 m. vaikus, kurie turi elgesio sunkumų, grupėms.

        2021 m. sausį, antrame Projekto etape, tokie mokymai numatomi Alytaus m., Kėdainių r., Kupiškio r. Plungės r., Tauragės r., Telšių r. ir Utenos r. savivaldybių atstovams.

        Projekto vykdymo laikotarpiu siekiama apmokyti 840 tėvų, o vėliau, per penkerius Projekto tęstinumo metus, dar 2000 tėvų.

        „Lietuvoje labai trūksta įrodymais grįstų intervencijų, siekiant sumažinti medikamentinį gydymą ir vaikų hospitalizacijas dėl psichikos ir elgesio sutrikimų, – sako Projekto vadovė Neringa Pieslikaitė. –  Programa „Neįtikėtini metai“ ne tik suteikia auklėjimo įgūdžių tėvams, auginantiems elgesio sunkumų turinčius vaikus, bet ir užkerta kelią tolesniam šių sunkumų progresavimui. Tikimasi, kad įgyvendinamas Projektas padės Lietuvoje skatinti kokybiškesnį vaikų ir tėvų santykių vystymą ir tuo pačiu pagerins mažųjų šalies piliečių psichikos sveikatą ir šeimų gerovę.“

         Projektas, kurio iniciatorius – Sveikatos apsaugos ministerija, finansuojamas 2014–2021 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos „Sveikata“ lėšomis. Šios programos tikslas – teikti  paramą psichikos sveikatos stiprinimui ir prevencijos priemonėms, ypatingą dėmesį skiriant vaikų, jaunimo ir jų šeimų gerovei. Projekto partneris – Norvegijos regioninis vaikų ir jaunimo psichinės sveikatos ir gerovės centras (angl. The Regional Centre for Child and Youth Mental Health and Child Welfare).

 

 

         Papildomą informaciją apie Projektą teikia Projekto vadovė Neringa Pieslikaitė tel. (8 5) 261 6681 arba el. paštu incredibleyears@hi.lt.

Kviečiame dalyvauti mokymuose!

Šiais metais Vilniuje planuojamos 2 tėvų grupės iki 12 tėvų.

Šių metų tėvų mokymų vietos ( kitais metais nuo vasario mėn. planuojama vesti po 3 tėvų grupes, kitose arba tose pačiose ugdymo ar savivaldybei priklausiančiose įstaigose).

 

I tėvų gr. iki 12 tėvų

Mokymų vieta: Vilniaus lopšelis-darželis „Pilaitukas“, I. Kanto al. 7A, LT-06217 Vilnius

Mokymų laikas: Pradžia spalio 21 d. trečiadieniais, nuo 17:00 – 19:00

Grupės vadovės: Viltė Striūkienė  865865462 ir Dovilė Varkalienė 868150651

Trukmė: 18 kassavaitinių užsiėmimų.

 

I tėvų gr. iki 12 tėvų

Mokymų vieta: Santariškių lopšelis-darželis, Santariškių g. 27A, Vilnius

Mokymų laikas: Pradžia spalio 21 d. trečiadieniais, nuo 18:00 – 20:00

Grupės vadovės: Aurelija Šiautkulienė 868150318 ir Marija Kudrevičiūtė 868150628

Trukmė: 18 kassavaitinių užsiėmimų.

 

Atkreipiame dėmesį, kad esant ekstremaliai  COVID-19 situacijai jūsų savivaldybėje tėvų grupių mokymai bus perkelti į nuotolinį mokymą.

Vadovaujamės paskutiniais OV nurodymais:

Pagarbiai, Neringa Pieslikaitė

Programos “Neįtikėtini metai” pritaikymas ir įgyvendinimas