Vaikiškų knygų dienos

Minint tarptautinę vaikiškos knygos dieną (balandžio 2 – ąją) ugdymo įstaigoje įkūrėme ,,Vaikiškų knygų bibliotekėlę‘‘. Ši edukacinė erdvė buvo kuriama remiantis prieinamumo, žaismingumo ir patrauklumo principais, todėl net ir įėjimas į biblioteką išskirtinis – išpuoštas vaikų piešiniais, kuriuose jie piešė savo pamėgtus knygų herojus.

Pagrindinis bibliotekėlės akcentas tas, kad visos joje esančios knygos kurtos vaikų kartu su tėveliais, bei auklėtojų. Vaikai jaukiai įsitaisę ant spalvotų pagalvėlių, čiužinukų, įlindę į pasakų namuką individualiai ar grupelėse gali vartyti pasirinktas knygutes.

Knygučių itin gausus pasirinkimas – čia vaikai atranda savo ar kitų grupių vaikučių kurtas pasakėles, receptų, eksperimentų ir kitokio pobūdžio pažintines knygeles. Svarbu tai, kad šiose knygelėse gausu vaikų nuotraukų. Nuotraukose jie atranda savo draugus, tėvelius, brolius, seseris ir pačius save. Šis užsiėmimas kelia džiugių emocijų pliūpsnius tiek ir didžiausiems, tiek ir mažiausiems darželio vaikams.

Be to, galima ne tik ,,skaityti‘‘, bet ir vaidinti, tad smagus laikas garantuotas 😉

Parengė: priešmokyklinio ugdymo pedagogė D. Vasilevskaja