Atradome dinozaurus!!!!

2017 m. kovo 21 d. Pilaituko kieme apsilankė DINOZAURAI!!!!! Edukacinio užsiėmimo „Atrask dinozaurą“ metu vaikai turėjo unikalią galimybę pasijausti archeologais ir prisiliesti prie archeologijos mokslo!
Iš pradžių vaikai susipažino kokių dinozaurų buvo, kaip jie gyveno ir kodėl išnyko. Vėliau kiekvienam vaikui buvo sudarytos sąlygos tapti archeologu. Kiekvienas gavo gipso molio lentelę bei tikro archeologo įrankius: kaltuką, graibštuką ir teptuką, molines lenteles ir galėjo atrasti skirtingo dinozauro griaučius. Molinė lentelė – tai tarsi žemės paviršius, sudarytas iš daugelio sluoksnių – minkštų, kietesnių ar net kietų. Su gautais archeologo įrankiais „mažieji archeologai” savarankiškai skaptuoja molio lentelės žemės sluoksnius ir ieško pasislėpusių fosilijų – prie milijonus metų išnykusių dinozaurų griaučių! O suradę po istoriniu klodu išsibarščiusias dinozauro griaučių dalis iš jų surinko dinozaurus.
Vaikams šis užsiėmimas labai patiko, jie nuolat diskutavo, uždavinėjo klausimus…. Stebėjosi, kodėl T-Reksas, dinozaurų „karalius“ nuotraukoje be karūnos?!