VASARIS “PILAITUKE“ – SVEIKATINGUMO MĖNUO

PRIORITETAS – „SMULKIOJI MOTORIKA – SMAGI VEIKLA – DIDELĖ NAUDA“

 

Sveiki ir judrūs – norime būti ištisus metus! Kaip tarėm, taip ir padarėm – paskutinį, ir bene patį šalčiausią, žiemos mėnesį – vasarį, įstaigoje paskelbėme sveikatingumo mėnesiu. Galvojate ką veikėme? Ogi daug ką… Trumpai viską papasakosiu, atidžiai skaityk ir pats ką nors išbandyk :).

Visų pirmiausia pasigaminome smagius skelbimus kviečiančius nusiteikti veiklai. Daugiau sužinojome apie savo kūną, jo galimybes, sporto ir sveikos mitybos reikšmę tiek augančiam, tiek senstančiam organizmui. Aktyviai judėjome: susipažinome su smagiomis apšilimo dainelėmis, kvietėme sportuoti ne tik draugus, bet ir tėvelius – išbandėme save estafečių ruože. Esant palankioms oro sąlygoms daug laiko praleidome lauke – žaidėme su sniegu, mėgavomės žiemos sporto teikiamais malonumais – čiaužėme nuo kalniuko su čiuožynėmis, rogutėmis, slidinėjome įstaigos kieme. Degustavome sveikuolių arbatas: sužinojome daug gydomųjų paslapčių, uostėme, ragavome, gėrėme vaistažolių arbatas, jas saldinome skirtingų rūšių medumi – grikių, liepų, rapsų, pievų. Gaminome pačias įvairiausias salotas, užkandžius, kuriuose gausu vitaminų. Ir svarbiausia – miklinome savo pirštelius – sužinojome jų vardus, juos mankštinome, atlikome daug kūrybinių darbelių, kurie džiugino ne tik proceso teikiamais malonumais, bet ir galutiniu rezultatu…

Nepakankamai išlavinti smulkieji raumenys, jutimo sistemos, erdvės ir krypties suvokimas gali būti kliūtis sėkmingai išmokti skaityti ir rašyti. Todėl vaikų bendrosios ir smulkiosios motorikos ugdymas yra viena svarbiausių brandumo mokyklai dalių (ikimokyklinis.lt)

Trumpai tariant – kiekvieną dieną leidome sau žaisti, sėkmingai kaupiant žinias apie save, savo sveikatą… Pažadėjom sau visi – judėsim ištisus metus! Pradėkime nuo pirštelių:

42 Spalvotas pelėdžiukas

Reikia:

Plastikinio permatomo maišelio;

Gamtinių atliekų;

Raištelių.

Į maišelį prikišti atliekų arba gamtinės medžiagos raišteliais surišti ausytes. Iš popieriaus iškerpam veiduko dalis. Taip galima gaminti: katinėlį, šunelį…. O prikišti galime visko į vidų: plunksnų, popieriaus….

 

Konstravimas iš dažytų medinių pagaliukų ir plastilino. Pagaliukus reikia nudažyti, sutvirtinimui naudojame plastilino rutuliukus. Statinius papuošti galime karpytais šiaudeliais.

 

422 4233 423743

Ir dar… Smagi veikla – didelė nauda!!!!!! Tiesa :)?!

Parengė: auklėtoja metodininkė Raminta Užusienienė